Порошенко заперечує, що Байден обговорював з ним компанію Burisma

Колишній віце-президент Сполучених Штатів Джо Байден ніколи не тиснув на п’ятого президента України у зв’язку зі справою компанії Burisma, де працював його син Гантер. Про це Порошенко повідомив у коментарі каналу CNN.

Таким чином політик відповів на питання ведучого щодо того, чи Джо Байден колись говорив з ним про справу Burisma.

«Моя цілком чітка відповідь: ні, ніколи», – відповів Порошенко.​

Він також прокоментував тезу про те, що зазнавав тиску з боку американської адміністрації, відкинувши її.

Читайте також: Друге коло «україногейту» ні Зеленському, ні Трампу не треба – експерти​

«Я не можу з цим погодитися, ані президент Обама, ані віце-президент Байден, ані президент Трамп чи віце-президент Майк Пенс ніколи на мене не тиснули», – запевнив голова «Європейської солідарності».

Порошенко також назвав справи проти себе переслідуванням за «захист суверенітету та національної єдності» на посаді президента, і подякував західним партнерам за виступ проти політичних переслідувань.

Восени 2019 року Порошенко сказав у коментарі проєкту Радіо Свобода та UA:Перший «Схеми», що не давав вказівку закрити кримінальне провадження стосовно компанії Burisma, членом ради директорів якої був Гантер Байден.

Читайте також: Зеленський не переслідує Порошенка – депутатка зі «Слуги народу»​

Трамп раніше заявляв, що колишній віцепрезидент Джо Байден, який є його опонентом на прийдешніх виборах президента, використовував свою посаду між 2009 та 2017 роками для тиску на уряд України заради звільнення з посади генерального прокурора Віктора Шокіна. Кінцевою метою таких дій, вважає Трамп, була вигода для сина Байдена та компанії Burisma, щодо якої прокуратура вела розслідування.

Article by VidUa

українські новини

your ad hereкоментарі: