Суд зобов’язав ГПУ зареєструвати кримінальне провадження щодо видачі Аваковим нагородної зброї – ЗМІ

Печерський райсуд Києва зобов’язав Генпрокуратуру України зареєструвати кримінальне провадження за фактами порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї. Про це йдеться в рішенні суду, отриманому журналістами, за заявою агенції «Українські новини».

Журналісти вказують, що в ході серії розслідувань про роздачу нагородної зброї з’ясували, що нагородження цивільних осіб міністром МВС Арсеном Аваковим «здійснювалося з порушенням ряду норм українського законодавства», додали в агенції.

«ГПУ зобов’язали провести розслідування викладених фактів у повному обсязі, як це передбачено чинним Кримінальним процесуальним кодексом. Суд відхилив аргументи представників ГПУ, які пояснили небажання реєструвати кримінальне провадження «не викладеними в повному обсязі елементами складу злочину», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що відповідне рішення ухвалила суддя Вікторія Бортницька ще 13 квітня.

Радіо Свобода звернулося із запитом до Генеральної прокуратури України з метою з’ясування, чи було відкрито прокуратурою кримінальне провадження за викладеними фактами стосовно законності видачі міністром МВС нагородної вогнепальної зброї, як йдеться у рішенні суду.

На початку року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що за час свого перебування на посаді вручив за заслуги 1322 одиниць зброї цивільним і службовцям за різні заслуги. Він вказав, що «гордий за кожного, кому вручив зброю».

Раніше він відмовився оприлюднювати дані про те, кому саме вручив нагородну зброю. Як з’ясували журналісти-розслідувачі, серед нагороджених були Олег Ляшко, Арсеній Яценюк, Андрій Парубій, Володимир Гройсман, Сергій Пашинський, телеведуча та дружина міністра інформаційної політики Яна Конотоп, а також багато інших посадовців. Повідомлялося, що в руки багатьох із нагороджених чиновників потрапили пістолети, автомати Калашникова і навіть кулемети.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: