У Львові День пам’яті і примирення вшанували хвилиною мовчання і молитвою

У Львівській академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного 8 травня, у День пам’яті і примирення вшанували загиблих у Другій світовій війні.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, посеред площі Академії встановили дерев’яний хрест, який принесли з Гарнізонного храму Петра і Павла і прикрасили вишитим рушником. Хвилиною мовчання і молитвою вшанували загиблих у Другій світовій війні, а потім курсанти Академії, майбутні українські офіцери, поклали до хреста запалені лампадки.

«Хрест символізує терпіння, страждання, є об’єднавчим для тих, хто був учасником війни. Ми вирішили провести вшанування тихо, з молитвою, по-новому, спробували зреалізувати в українському контексті світовий досвід проведення таких заходів, так, як це є у військах Британії, Канади», – зауважив офіцер Тарас Гривул.

Кожен курсант на однострої мав причеплену квітку маку як символ пам’яті жертв війни. У курсанта другого курсу Академії Ореста Бардеги один прадідусь воював в Українській повстанські армії, а другий – у Червоній армії. Він у пам’ять рідних запалив лампадку. 

«Це День примирення для мене. Сьогодні ми обрали дуже правильний формат вшанування, бо не парадами чи гучними концертами потрібно відзначати річницю, а саме молитвою і спогадами про своїх близьких, які брали участь у цій війні. Я пам’ятаю своїх прадідусів, вони збирались разом і не сварились. Звісно, дискусії були, але родина єднала. Люди нічому не вчаться, війни продовжуються. Далі вона на Донбасі, і Росія грає на політичних почуттях, свідомості людей», – каже курсант.

Участь у вшануванні Дня пам’яті і примирення взяли близько двох сотень дітей, чиї батьки воювали і досі перебувають у зоні бойових дій на Донбасі.

«Мій тато ще на війні. Я дуже мрію, щоб він швидше повернувся додому. Сьогодні це День примирення, цей день, коли завершилась війна», – розповіла школярка Вікторія з Миколаївського району Львівщини.

У Львівській Академії сухопутних військ хочуть, щоб вшанування Дня пам’яті і примирення у такому форматі, як цьогоріч, стало традиційним.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: