Суд в Криму задовольнив апеляцію Чийгоза на вирок фігуранта «справи 26 лютого» – адвокат

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму задовольнив апеляційну скаргу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза на вирок Центрального районного суду Сімферополя щодо фігуранта «сутички 26 лютого» Талята Юнусова. Про це в коментарі проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії повідомив адвокат Чийгоза Олександр Лісовий.

За інформацією адвоката, «в грудні 2015 року Центральна суд Сімферополя ухвалив вирок щодо обвинуваченого Юнусова, суд вказав, крім висновків щодо Юнусова, висновки щодо Чийгоза. Суд вказав, що Чийгоз був організатором масових заворушень, давав вказівки іншим особам і під його керівництвом здійснювалися злочини». 

«Сьогодні Верховний суд Криму змінив цей вирок і виключив з нього всі вказівки на Чийгоза як на особу, яка має стосунок до дій, за які судили Юнусова. Суд погодився з апеляцією, тому що в грудні 2015 року, роблячи висновки проти Чийгоза, суд порушив вимоги російського законодавства. Сьогодні з нами суд погодився, що тоді Центральний районний суд не міг робити жодних висновків щодо Чийгоза, який до того процесу не притягувався», – заявив Лісовий.

Адвокат додав, що сьогоднішнє рішення тексту у вироку замінюється – «не Чийгоз давав розпорядження, а особа, щодо якої справа виділена в окреме кримінальному провадженні».

«Це рішення свідчить про те, що тепер опоненти Чийгоза позбавлені можливості посилатися на вирок грудня 2015 року, що нібито Чийгоз визнаний особою, яка організувала і брала участь в злочині», – наголосив адвокат.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарсього народу Ахтема Чийгоза, і окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: