В Індії повідомляють про виявленні вірусу зіка і закликають не панікувати

В Індії вперше повідомляють про виявлення випадків вірусу зіка, але зазначають, що «панікувати не потрібно».

28 травня Міністерство охорони здоров’я Індії повідомило про виявлення у штаті Гуджарат трьох пацієнтів з цим вірусом, двоє з яких – вагітні жінки.

«Всі три випадки задокументовані. Не потрібно панікувати», – зазначили у Міністерстві.

Індійські чиновники зазначають, що всі троє пацієнтів не виїжджали за кордон, а заразилися всередині країни. Двоє з заражених вагітних нещодавно народили здорових дітей.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила 26 травня, що в три вападки вірусу зіка, про які Індія повідомила 15 травня, були виявлені у шпиталі під час заборів крові.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. Також учені заявляють про можливий зв’язок хвороби зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями, такими, як синдром Ґіллена-Барре.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого 2016 року оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

2015 року спалах цієї хвороби стався у Бразилії, де цього року в серпні мають відбутися літні Олімпійські ігри – на них планують прибути сотні тисяч людей із усього світу. Але у ВООЗ заявили, що потреби відкладати чи скасовувати змагання немає, бо такі ймовірні рішення не мали б суттєвого впливу на поширення вірусу.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: