МЗС: 30 травня відбудеться зустріч заступників міністрів закордонних справ у «нормандському форматі»

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що на вівторок, 30 травня, запланована зустріч заступників міністрів закордонних справ у «нормандському форматі», Україну має представляти перший заступник очільника МЗС Вадим Пристайко. Про це в коментарі Радіо Свобода повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца.

«З нашого боку планується участь першого заступника міністра Вадима Пристайка. У Берліні обговорюватимуть весь комплекс питань, які стосуються імплементації мінських домовленостей, поточна ситуація на Донбасі і, безперечно, питання невиконання Росією мінських домовленостей», – зазначила вона.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, станом на лютий 2017 року на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисячі людей.

Задля мирного вирішення конфлікту на Донбасі у червні 2014 року лідери України, Німеччини, Франції і Росії під час відвідин Нормандії домовились проводити консультації і переговори у «нормандському форматі». Відтоді відбувалися кілька зустрічей у «нормандському форматі» на рівні лідерів країн і керівників МЗС.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: