«Нафтогаз» очікує, що Стокгольмський арбітраж сьогодні винесе окреме рішення у спорі з «Газпромом»

Компанія «Нафтогаз України» очікує, що Стокгольмський арбітраж сьогодні винесе окреме рішення у спорі з російською компанією «Газпром» щодо контракту на постачання газу до України від 2009 року.

Як йдеться у заяві української компанії, окреме рішення буде містити оцінку трибуналом усіх юридичних та фактичних питань, на яких ґрунтуються вимоги сторін за винятком окремих елементів та розрахунку розміру вимог сторін, що підлягають задоволенню. 

«Розрахунок задоволених вимог при цьому має буде надано пізніше, під час винесення кінцевого рішення», – зауважують у «Нафтогазі».

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

У 2016 році голова української компанії Андрій Коболєв оцінив суму претензій «Нафтогазу» до російського «Газпрому» в 30 мільярдів доларів.

Водночас російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови проти «Нафтогазу» на загальну суму понад 23 мільярди доларів.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: