Справа Гужви: підозрюваного в посередництві взяли під домашній арешт

Шевченківський районний суд Києва обрав домашній арешт як запобіжний захід для одного з фігурантів «справи Гужви» Антона Філіпковського. Його підозрюють у вимаганні спільно з головним редактором видання «Страна.ua» Ігорем Гужвою коштів від народного депутата Дмитра Лінька (фракція Радикальної партії).

За повідомленнями, Філіпковський був посередником у передачі коштів. Він відмовився від адвоката і співпрацює зі слідством, заявила прокурор Олена Ковальчук.

Домашній арешт призначений на два місяці за місцем проживання Філіпковського в Харкові.

Шевченківський райсуд також почав розглядати запобіжний захід і для самого Гужви. За повідомленнями, прокуратура проситиме для нього тримання під вартою з альтернативою застави в понад 3 мільйони гривень.

Як повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець, дії Ігоря Гужви кваліфікують за частиною 3 статті 198 Кримінального кодексу України про вимагання. В разі визнання винним йому може відтак загрожувати від 5 до 10 років позбавлення волі.

Сам Гужва раніше називав оголошену підозру «повною маячнею і брехнею».

Гужву і ймовірного посередника затримали 22 червня. За версією слідства, Гужва у змові з особою, яка представлялась його особистим помічником, вимагали в народного депутата України 20 тисяч доларів США за нерозголошення відомостей щодо його особистого життя і політичної діяльності.

Як повідомили в Генеральній прокуратурі України, Гужву і посередника затримали безпосередньо після передачі 10 тисяч доларів США від потерпілого, за результатами проведеного обшуку у приміщенні редакції видання «Страна.ua» ці кошти виявлені в портфелі керівника інтернет-видання. ГПУ також оприлюднила оперативні відеозаписи процесу передачі коштів.

Сам Гужва заявив, що обшук у редакції видання він пов’язує з критичними публікаціями на адресу депутата Верховної Ради від фракції Радикальної партії Дмитра Линька. Всі звинувачення прокуратури він відкинув. Відеозаписи, оприлюднені ГПУ, він назвав «змонтованими».

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: