Ніхто з ромів не звертався, ані в поліцію, ані у медичні заклади через нічну пожежу у таборі – поліція Львівщини

Ніхто з ромів не звертався ані в поліцію, ані в медичні установи через пожежу, яка сталась у ніч на 22 липня у стихійному поселенні ромів у Львові. Про це Радіо Свобода повідомила речник Головного управління Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська.

«Коли приїхали правоохоронці, у цьому стихійному таборі, де, за нашими даними, проживали 60 ромів із Закарпатської області, з них – близько 20 дітей, вже нікого не було», – каже речник поліції.

За повідомленням правоохоронців, вночі з 21 на 22 липня згоріло стихійне поселення. Пожежу зауважили патрульні під час служби.

Депутати Львівської міськради раніше заявляли про намір провести разом із правоохоронцями нараду, щоб спільно обговорити проблему перебування ромів у Львові, які, за їхніми словами, займаються у місті шахрайством і пограбуванням туристів.

В офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявляють, що в Україні спостерігається збільшення випадків прояву ксенофобії щодо ромів, починаючи з 2016 року.

6 квітня цього року у Києві на житловому масиві Березняки згорів табір, де проживали представники ромської національної меншини. 26 квітня представники «Конгресу ромів України» та Української Гельсінської спілки з прав людини заявили, що розслідування пожежі у поселенні ромів на Березняках у Києві не відбувається. Того ж дня радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко заявив, що до поліції щодо інциденту ніхто із постраждалих не звертався.

У 2016 році в селищі Лощинівка на Одещині місцеві жителі пошкодили будинки, де живуть роми, закликаючи виселити їх. Це сталося після того, як 27 серпня знайшли тіло 9-річної дівчинки зі слідами зґвалтування і насильницької смерті. За підозрою у вчиненні злочину поліція затримала 21-річного чоловіка, який належить до громади ромів. Після цих подій у Лощинівці залишилися дві ромських родини з п’ятдесяти.

Незадовго до початку «Євро-2012» в одному з житлових масивів Києва теж згорів табір ромів. Тоді в правоохоронних органах розповіли, що про пожежу дізналися з інтернету.

 

 

 

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: