МЗС Молдови оголосив віце-прем’єра Росії Рогозіна персоною нон-ґрата

Офіційний Кишинів оголосив віце-прем’єра уряду Росії Дмитра Рогозіна персоною нон-ґрата.

Вжити заходів щодо російського чиновника запропонував 2 серпня голова МЗС Молдови Андрій Галбур, а рішення підтримала більшість членів уряду.

Галбур заявив, що причиною заходів стали «образливі заяви про Молдову і її народ», зроблені Рогозіним на російському телеканалі «Росія 24».

«Такі заяви ми не можемо розглядати інакше як втручання у внутрішні справи нашої держави», – сказав міністр закордонних справ Молдови.

Тепер Рогозіну заборонений в’їзд і транзит через територію Молдови.

Минулого тижня літак із Рогозіним, яким той летів на святкування 25-х роковин російських «миротворчих сил» у Придністров’ї, сепаратистському регіоні Молдови, був змушений розвернутися і сісти в білоруському Мінську, звідки Рогозін потім повернувся до Москви, так і не потрапивши до Молдови.

Рейсовий пасажирський літак російської авіакомпанії S7, яка через заборону російським літакам користуватися повітряним простором України літає з Москви до Кишинева через Білорусь, Польщу, Словаччину, Угорщину і Румунію, румунські авіадиспетчери не впустили до повітряного простору своєї країни через присутність у літаку Рогозіна як особи з санкційного списку Європейського союзу.

Так само авіаційні органи Угорщини відмовили цьому літакові в посадці в Будапешті, де Рогозін сподівався дочекатися, що Москва доможеться від Бухареста пропустити його.

Після цього Рогозін пригрозив санкціями посадовим особам, які не дозволили російській делегації потрапити до Молдови.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: