НАЗК підтвердила достовірність відомостей е-декларацій Порошенка

Національне агентство із запобігання корупції затвердило результати перевірки електронних декларацій президента України Петра Порошенка за 2015 і 2016 роки і не виявило ознак незаконного збагачення. Як повідомляє прес-служба НАЗК 28 серпня, агентство встановило, що Порошенко у складанні й поданні е-декларацій дотримав вимоги закону України «Про запобігання корупції».

«За результатами перевірки уповноважені особи НАЗК встановили достовірність задекларованих відомостей у деклараціях за 2015 і 2016 роки. Точність оцінки задекларованих активів відповідає даним, отриманим з наявних джерел. Також не виявлено конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення», – йдеться в повідомленні.

У НАЗК у квітні повідомили про перевірки декларацій, поданих президентом України та іншими високопосадовцями держави.

30 жовтня минулого року Порошенко подав свою електронну декларацію, він задекларував понад 26 мільйонів доларів (кошти на банківському рахунку). Крім того, президент задекларував права власності у понад 100 компаніях в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, на Кіпрі, Британських Віргінських островах та у Нідерландах, зарплату у сумі 121 054 гривень та інвестиційні прибутки у сумі 59 298 642 гривень. Таокж Порошенко задекларував будинок площею 1331 квадратний метр у селищі Козин під Києвом. Вартість цього будинку на дату придбання 30 мільйонів гривень. Також в Козині Порошенко задекларував ще 3 земельні ділянки, одну з яких він орендує. У Києві президент задекларував 3 земельні ділянки, 2 квартири, площею 134 і 82 квадратних метрів.

Після того Порошенко кілька разів вносив зміни до декларації – додатково декларував дохід у вигляді відсотків від вкладу в «Міжнародному інвестиційному банку» (МІБ).

Журналісти програми «Схеми» у жовтні минулого року оприлюднили розслідування, в якому показали іспанські маєтки, що через фірми належать президенту України Петру Порошенку і двом його близьким соратникам – Ігореві Кононенку й Олегові Гладковському. Усі посадовці не зазначили це закордонне майно у своїх е-деклараціях у розділі «нерухомість», вказавши лише фірми, на які воно оформлене. Це викликало значний резонанс та дискусії, адже одразу після виходу сюжету в НАЗК змінили думку щодо необхідності декларування такого майна.

Також попри те, що у НАЗК говорили про готовність здійснювати перевірку інформації, оприлюдненої в ЗМІ, згодом службовці зазначили, що перевірять незадекларовану віллу президента тоді, коли вирішать самі. Таку відповідь отримав на депутатський запит Сергій Лещенко.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: