ЮНІСЕФ: понад 180 мільйонів людей через військові конфлікти не мають доступу до питної води

Понад 180 мільйонів людей через війни і військові конфлікти не мають доступу до питної води. Про це повідомляє міжнародна організація ЮНІСЕФ.

Експерти організації зазначають, що сторони конфлікту іноді навмисно припиняють водопостачання цілих районів, зокрема в Сирії в 2016 году сталося 30 подібних випадків.

За даними ЮНІСЕФ, на північному сході Нігерії в результаті бойових дій пошкоджено 75 відсотків системи водопостачання, у Південному Судані постраждали половина пунктів водозберігання, а в Ємені без води можуть залишитися найбільші міста.

У ЮНІСЕФ нагадують, що доступ до води – це право, а не привілей, особливо в умовах конфлікту і в надзвичайних ситуаціях. Відсутність доступу до чистої води веде, зокрема, до розповсюдження небезпечних захворювань.

У Ємені понад 250 тисяч дітей страждають холерою, спалах цієї хвороби зареєстрований в Південному Судані – з червня холерою там захворіли 19 тисяч людей. 

У липні 2010 року Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, яка передбачає, що кожна людина має право на доступ до достатньої кількості води для особистих і побутових потреб (від 50 до 100 літрів на добу на людину). При цьому вода повинна бути безпечною, прийнятною за якістю і ціною (вартість води не повинна перевищувати трьох відсотків від доходів домашніх господарств), а також доступною фізично.

Згідно з даними ЮНІСЕФ, на даний час 91 відсоток населення планети має доступ до джерел питної води.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: