Іран проводить військові навчання біля Іракського Курдистану

Збройні сили Ірану 24 вересня проводять військові навчання у регіоні, розташованому поблизу іракського автономного курдського округу за день до планованого там референдуму про незалежність.

Як повідомляє державний мовник IRIB, навчання є частиною щорічних заходів у пам’ять про ірано-іракську війну 1980-1988 років.

За даними IRIB, у навчаннях беруть участь артилерія, бронетехніка і повітряно-десантні війська.

Минулого тижня Іран приєднався до Туреччина й Іраку у критиці намірів іракських курдів провести референдуму про незалежність Іракського Курдистану. Міністри закордонних справ трьох країн пригрозили «контрзаходами» у відповідь.

Курдські лідери хочуть провести референдум про незалежність в іракському автономному курдському окрузі на півночі Іраку 25 вересня, незважаючи на протести з боку уряду в Багдаді і міжнародної спільноти.

Іракський Курдистан за Конституцією Іраку 2005 року, що встановила федералізацію країни, став автономією у складі Іраку, а на практиці вже з багатьох питань діє не зважаючи на Багдад.

Плани референдуму про повну незалежність регіону викликали значний спротив також в Ірані і Туреччині, де є значні курдські меншини, а в Туреччині діє і збройний сепаратистський рух місцевих курдів. Тегеран і Анкара побоюються, що такий референдум посилить сепаратистські настрої і дії і серед курдів у цих країнах.

Також проти референдуму виступають США і Європейський союз – там непокояться, що він значно послабить і так нестійкий уряд у Багдаді.

Крім того, і в самому Іракському Курдистані багато хто з його населення у 5,5 мільйонів теж виступає проти референдуму. Супротивники цього кроку вважають, що референдум може зашкодити боротьбі проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» та інших екстремістських груп.

 

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: