Лутковська просить російську колегу гарантувати Умерову адекватну медичну допомогу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська просить російського омбудсмена Тетяну Москалькову забезпечити право заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова на отримання адекватної медичної допомоги. Про це йдеться у заяві Лутковоської, поширеної її прес-службою.

«Ільмі Умеров переніс операцію на серці, страждає на цукровий діабет і хворобу Паркінсона, стан його здоров’я з кожним днем погіршується, у зв’язку з чим він потребує постійного догляду з боку медичного персоналу», – йдеться у листі Валерії Лутковської.

Лутковська також заявила, що покарання, яке обмежує свободу, несе пряму загрозу життю Ільмі Умерова.

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд Криму 27 вересня засудив одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова до двох років колонії-поселення. Також йому заборонено два роки займатися публічною діяльністю і виступати в ЗМІ. Умерова звинувачували в публічних закликах до сепаратизму. Він назвав порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою. Офіційний Київ, ЄС та міжнародні правозахисні організації засудили вирок, назвавши його незаконним.

 

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: