У Киргизстані проходять вибори президента

У Киргизстані проходять вибори президента. По всій країні відкриті близько двох з половиною тисяч виборчих дільниць.

Очікується, що в голосуванні візьмуть участь понад три мільйони людей. За кордоном відкрито 37 ділянок, там можуть проголосувати близько 20 тисяч людей.

До полудня явка виборців склала близько 24 відсотків.

Це перші вибори в Киргизстані, за результатами яких очікується мирна передача влади. На пост президента претендують 11 кандидатів. Серед них три колишніх прем’єр-міністра: Омурбек Бабанов, Сооронбай Жеенбеков і Темір Сарієв. Нинішній глава Киргизстану Алмазбек Атамбаєв вже проголосував.

Конституція Киргизстану забороняє Алмазбеку Атамбаєву обиратися на другий термін. Він відверто підтримує колишнього прем’єр-міністра Киргизстану Сооронбая Жеенбекова, який пішов з посади у серпні цього року, щоб балотуватися у президенти.

Експерти очікують, що головна боротьба розгорнеться між Бабановим і Жеенбековим. Раніше ці два кандидати вже жорстко посперечалися під час дебатів.

Опозиція вже заявила про порушення під час голосування, однак в МВС Киргизстану це поки не підтверджують. За даними міністерства, поки зафіксовані лише дрібні порушення. Місцеві спостерігачі також говорять, що серйозних порушень вони поки не бачили.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: