Індекс інклюзивності економічного розвитку: Україна посіла 49-е місце серед країн, що розвиваються

Україна посіла 49-е місце серед 74 країн, що розвиваються, відповідно до індексу інклюзивності економічного розвитку, який оцінює ступінь поширеності позитивних ефектів економічного зростання на всі верстви населення. Результати щорічного дослідження індексу The Inclusive Development Index (IDI) 2018 року оприлюднені на сайті Всесвітнього економічного форуму.

Згідно з дослідженням, інклюзивність економічного розвитку в Україні за останні 5 років знизилася на 6,8%.

Відповідно до дослідження, до провідних 5 країн, що розвиваються, за критерієм інклюзивності економічного зростання увійшли Литва, Угорщина, Азербайджан, Латвія і Польща. 

Росія опинилася на 19-му місці.

Серед розвинених країн за рівнем інклюзивності економічного зростання до провідної п’ятірки увійшли Норвегія, Ісландія, Люксембург, Швейцарія і Данія.

Індекс інклюзивного розвитку (IDI) – щорічна оцінка економічної ефективності 103 країн, яка визначає, як країни виконують одинадцять вимірів економічного прогресу на додаток до ВВП. IDI є проектом Всесвітнього економічного форуму.

Національний банк та Міністерство фінансів України розраховували цьогорічний український державний бюджет, виходячи з економічного зростання на 3% у 2018 році.

Аналітики Світового банку очікують, що цього року валовий внутрішній продукт України зросте на 3,5%, інфляція уповільниться до 7%, дефіцит бюджету зменшиться до 2,5% від ВВП, а державний та гарантований державою борг залишатиметься на рівні близько 85% від ВВП.

Article by VidUa

українські новини             

your ad hereкоментарі: